Eczacı Çözüm Derneği, birlik olmanın ve ortak hareket etmenin önemine inanarak Türkiye’ deki tüm eczacıları bir araya getirmek amacıyla 2017 yılında bir Facebook’ta Eczacı Çözüm Birlikteliği grubu olarak yola çıkmış mesleki bir oluşumun kurumsal kimliğidir.

 

     Facebook grubumuz 4 yıl gibi kısa bir sürede 16 bini aşkın eczacı ve eczacılık fakültesi öğrencisinin grubumuza katılmasıyla bu sektörde adından söz ettirmiştir.

 

     Bu süreçte grup üyelerimizle eczane işletmeciliği, stok yönetimi, satış teknikleri, personel eğitimi, eczane düzenlemeleri başta olmak üzere sayısız konuda yüzlerce eğitici yazı paylaştık ve Türkiye’de eczacılık sektöründe çözüm denildiğinde akla gelen ilk adres olmayı başardık.

 

     Gelişen teknoloji ve ihtiyaçlar doğrultusunda bu misyonumuzu bir üst seviyeye taşımak amacı ile de Eczacı Çözüm TV’yi kurduk ve Eczacı Çözüm TV’yi eczacılık alanında en çok takip edilen site konumuna sizler sayesinde getirdik.

 

      Facebook grubu olarak çıktığımız bu yolda, kurumsal kimliği ile çok daha güçlü bir yapıya kavuşan Eczacı Çözüm Derneği ile mesleki dinamiklere hep birlikte yön verecek, ortak akıl ile hareket ederek her zorluğu aşacak ve çok daha büyük işler yapacağız.

 

      Birlikte geçirdiğimiz 4 yıllık süreçte, problemlerinizi ilk ağızdan dinledik, hangi konularda yalnız hissettiğinizi çok iyi anladık ve sektörümüzde eksik olan taşları tek tek tespit ettik.

   

      Şimdi sizlerin desteği ile bu problemlerin hepsine ilaç olmayı amaçlıyoruz.

     

      Eczanelerimizi hantallıktan uzak, dinamik bir yapıya kavuşturmak, eczacılarımızı değişen ve gelişen şartlar karşısında hemen aksiyon alan ve mesleki anlamda her zaman üst düzey hizmet veren eczacılara dönüştürmek, kısaca GELECEĞİN ECZACILIĞINI inşa etmek için gerekli tüm danışmanlık hizmetlerini, ihtiyaç duyulacak tüm eğitimleri, bilgi, rehber ve dokümanları Eczacı Çözüm Derneği olarak sizlere sunacağız.

 

      Ayrıca bugünden sonra karşılaşacağınız tüm sorunlarda, takıldığınız her noktada, yalnız hissettiğinizi her anda Eczacı Çözüm Derneği’ni yanınızda bulacaksınız.

 

      Birlikte Güçlüyüz, Beraber Başaracağız!